Najczęściej kupowane

Producenci

Promocje

Scott 

Scott to szwajcarski producent rowerów i sprzętu narciarskiego. Główna siedziba firmy mieści się w Sun Valley w Idaho w USA, dokąd została przeniesiona w 2008 roku ze szwajcarskiego Givisiez. Marka funkcjonuje już od ponad pół wieku – została stworzona w 1958 roku przez Eda Scotta, profesjonalnego narciarza i konstruktora pierwszych kijków narciarskich z aluminium. Początkowo firma zajmowała się jedynie produkcją sprzętu narciarskiego, by w 1986 roku poszerzyć swoją ofertę o rowery górskie. Na polskim rynku marka obecna jest od 1990 roku.


W asortymencie firmy można obecnie znaleźć rowery górskie, szosowe, trekkingowe, miejskie, damskie i dziecięce. Oprócz nich marka oferuje liczne akcesoria rowerowe oraz odzież sportową. Ceny rowerów Scott są bardzo zróżnicowane – modele rekreacyjne można kupić już za dwa, trzy tysiące złotych, natomiast jednoślady sportowe mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy. Firma wytwarza rowery ze szwajcarską precyzją. Najwyższą jakość pokochali także Polscy – rowery Scott znajdują się wśród dziesięciu najchętniej wybieranych marek w naszym kraju.


Scott to firma, której innowacyjne osiągniecia technologiczne na stałe wpisały się w historię kolarstwa. W 1989 roku opracowali oni aerodynamiczną kierownicę. Rower wyposażony w tę, rewolucyjną jak na tamte czasy, zdobycz techniki poprowadził do zwycięstwa w Tour de France Amerykanina Grega LeMonda. Jednak to nie koniec sukcesów sportowców jeżdżących jednośladami Scott – w 2011 roku Nino Schurter na lekkim rowerze Scale 899 zdobył puchar świata w kolarstwie górskim Overall MTB World Cup.


Innym rewolucyjnym osiągnięciem marki było wprowadzenie w 1991 roku do rowerów górskich amortyzatorów Unishock, które stały się dla marki podstawą do opracowania jednośladów z pełnym zawieszeniem tego typu. W następnych latach technologia ta była udoskonalana, a jej zwieńczeniem stało się stworzenie modelu G-Zero – najlżejszego roweru górskiego z pełnym zawieszeniem w historii. Firma opracowała także najlżejszą na świecie ramę do roweru szosowego – model Addict waży jedynie 790 g.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 249 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 249 elementów